نقش هیدراسیون بدن در چربی سوزی و لاغری

نقش هیدراسیون بدن در چربی سوزی و لاغری

نقش هیدراسیون بدن در چربی سوزی و لاغری

چنانچه شما هم نمیدانید که آیا آب کافی می‌ نوشید یا خیر، به رنگ ادرار خود دقت نمایید. اگر بدن‌ شما خوب هیدراته باشد، ادرارتان شما نباید تیره‌ تر از زرد بسیار روشن باشد و اگر هم ادرار شما زرد روشن نیست پس باید بیشتر آب بنوشید و تا مایعات بیشتری وارد بدنتان شود…/ در این مطلب برای شما عزیزان دئر خصوص نقش هیدراسیون بدن در چربی سوزی و لاغری و کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام و آب کردن چربی های اضافی بدن مطلب زیر را آماده کرده ایم که امیدواریم دانش خوبی را بدست آورید.

به گزارش سلامت و زیبایی ایران کیش کالا آب ماده‌ ای ضروی است که بخش اصلی تمام سلول‌ ها و بافت‌ ها را در بدن تشکیل میدهد و به همین دلیل، هیدراسیون بسیار اهمیت دارد. ما آب مینوشیم تا مایعات از دست رفته بدن را جبران کنیم. در تابستان، مایعات بیشتری از دست میدهیم و جایگزین کردن این مایعات بسیار ضروری است، زیرا از دست دادن مقدار زیادی آب از بدن میتواند به بدن آسیب زده و حتی منجر به مرگ شود؛ و مصرف آب میتواند به کاهش وزن کمک بسیاری کند.

چه اندازه باید آب بنوشیم تا بدن دچار کم آبی نشود؟

این ایده که ما باید روزانه 8 لیوان آب بنوشیم پشتوانه‌ علمی ندارد، زیرا میزان نیاز به آب برای هر کس متفاوت است و بستگی به محیط زندگی، رژیم غذایی، سطح فعالیت، دارو‌هایی که مصرف میکنید، شدت تعریق، سن و سایر فاکتور‌ها دارد. اما بیشتر افراد به اندازه کافی آب نمینوشند و بدن‌ آنها تا حدودی کم آب است. این وضعیت هم از نظر جسمی و هم از جنبه‌ روانی بد است. ضمنا برخی از مطالعات نشان داده‌ اند که هیدراسیون بدن در چربی سوزی نیز نقش دارد. آیا این مسئله واقعا درست است؟

آیا آب رسانی خوب به بدن واقعا باعث کاهش وزن میشود؟

آزمایشاتی که روی موش‌ ها صورت گرفته نشان میدهد هیدراسیون به کنترل وزن کمک میکند. ضمنا چند مطالعه‌ دیگر که روی انسانها انجام شده از این ایده پشتیباتی کرده است. نوشیدن آب بیشتر چگونه میتواند منجر به چربی سوزی بیشتر شود؟ هیدراسیون بدن از دو راه بر کنترل وزن و چربی سوزی اثر میگذارد: اول اینکه اشتها را کاهش میدهد و دوم اینکه میزان چربی سوزی را افزایش میدهد.///

اولین مکانیسمی که هیدراسیون را در کنترل وزن موثر میکند این است که طبق یافته‌ ها بیشتر افراد گرسنگی را با تشنگی اشتباه میگیرند. به عبارتی دیگر، شما به آشپزخانه میروید تا یک خوراکی بخورید درحالیکه بدن شما در واقع نیاز به آب دارد نه غذا. شما تفاوت این 2نیاز را نمیتوانید تشخیص دهید ودرنهایت به جای اینکه آب بنوشید، چیزی میخورید؛ بنابراین دهیدارته بودن بدن باعث میشود کالری اضافی دریافت کنید……سیگنال‌ هایی که بدن به هنگام گرسنگی و تشنگی ارسال میکند با هم شبیه‌ هستند و تشخیص این 2احساس از هم گیج کننده است……شما ممکن است احساس کنید خسته هستید و ضعف دارید و یا پریشان و خواب آلود هستید و همه‌ این احساسات را بعنوان گرسنگی تفسیر نمایید، که احتمالا به این دلیل است که احساس میکنید قند خون‌ شما افت کرده و باید چیزی بخورید. درواقع شمادرحال تجربه‌ علائم دهیدراسیون یا کم آبی بدن هستید…!نوشیدن آب از راه دیگری نیز باعث کاهش دریافت کالری میشود:

آب، فضای معده را اشغال میکند. وقتی شما مایعات زیاد مینوشید، شکم‌تان حجیم میشود تا به شما موقتا احساس سیری بدهد. البته طبق یافته‌ ها، مایعات غلیظ تری مانند اسموتی‌ ها، نسبت به مایعات رقیق‌ تر و ساده‌ تری، چون آب، بیشتر میتوانند اشتها را کاهش بدهند.

لاغری و کاهش وزن با کمک آب
مبارزه با چاقی به کمک آب خوردن

تاثیر هیدراسیون بر کاهش وزن!

هیدراسیون بدن از راه دیگری نیز می‌تواند به لاغری‌تان کمک کند و آن افزایش چربی سوزی است. نوشیدن آب واقعا چگونه میتواند باعث چربی سوزی شود؟ مکانیسم دقیق این مساله هنوز معلوم نیست، اما مطالعات نشان داده‌ اند وقتی سلولها مایعات جذب میکنند و متورم میشوند، حساسیت به انسولین بیشتر میشود. وقتی شما مایعات می‌ نوشید، سلول‌ ها متورم شده و حساسیت‌ شما به انسولین تقویت میشود و ضمنا لیپولیز یا همان تجزیه‌ چربی افزایش می‌ یابد. سایر مطالعات نشان داده‌ اند آبرسانی بیشتر به بدن بر عملکرد میتوکندری‌ ها نیز اثر میگذارد و در نتیجه، متابولیسم افزایش یافته و چربی سوزی سریع بیشتر صورت میگیرد…..مطالعه‌ ای دریافته است نوشیدن آب سرد، سرعت متابولیسم در زمان استراحت را تا %30 افزایش میدهد. تئوری پشت این مساله این است که بدن مجبور است انرژی بیشتری برای گرم کردن این آب صرف کند.///

لاغری سریع و کوچک کردن شکم در ۱۴ روز با آب نارگیل
لاغری سریع و کوچک کردن شکم در ۱۴ روز با آب نارگیل

هنوز هم مکانیسمهای دیگری وجود دارد که آبرسانی به بدن به کنترل وزن کمک میکند. اما بیشتر پژوهش‌ هایی که نشان داده‌ اند نوشیدن آب بیشتر به چربی سوزی کمک میکند، روی حیوانات انجام شده است. اما مطالعه‌ ای که در نشریه‌ سالیانه‌ Familiy Medicine منتشر شده، اطلاعات جمع آوری شده از پژوهشی بزرگ را مورد بررسی قرار داد و دریافت میان هیدراسیون و شاخص توده بدنی ارتباط وجود دارد. درمیان افرادمورد آزمایش، افرادی که که ادرار آنها غلیظ‌ تر بود و بدن‌ آنها کم آب‌ تر بود و بیشتر در معرض اضافه وزن قرار داشتند. این ارتباط حتی بعد از اینکه محققان سایر فاکتور‌های موثر در احتمال چاقی را بررسی کردند نیز وجود داشت.

هرچند که این مطالعه نشان نداد هیدراسیون سبب افزایش وزن بدن یا چربی بدن میشود، اما یافته‌ های این مطالعه در ترکیب با سایر مطالعاتی که مکانیسم‌ های مرتبط را نشان داده‌ اند، مشخص می‌کند نوشیدن آب بیشتر میتواند به چربی سوزی کمک کند. به هرحال در این مساله که نوشیدن آب و مایعات مهم است تردیدی وجود ندارد، مخصوصا برای افرادی که ورزش و فعالیت دارند. حتی کم آبی خفیف به اندازه‌ 2% هم میتواند عملکرد ورزشی را ضعیف کرده و ورزش کردن را سخت‌تر کند.

%2 کم آبی، اولین مرحله‌ی شروع احساس تشنگی است. پژوهش‌ ها نیز نشان میدهند کم آبی خفیف میتواند ظرفیت هوازی را کاهش داده و استقامت را پایین بیاورد. وقتی شما مایعات کافی در بدن خود دارید، ورزش کردن برای‌ شما راحت‌ تر خواهد بود.

لاغری سریع شکم و دور کمر با ژل لاغری

کلام پایانی

حالاکه دلیل دیگری برای آب نوشیدن پیدا کرده‌ اید و سعی در لاغر شدن هم دارید، پس به آب نوشیدن بیشتر اهمیت بدهید. البته واضح است که نوشیدن آب بیشتر برای کنترل وزن کافی نیست و شما به تغذیه‌ خوب و مناسب، ورزش و خواب کافی و مدیریت استرس نیاز دارید. پس فراموش نکنید که هیدراته نگه داشتن بدن برای تمام عملکرد‌های بدن‌ شما در زندگی لازم است تا مغز شما هوشیار بماند و خلاق‌ تر باشید؛ بنابراین نوشیدن آب کافی را تبدیل به عادت کنید تا هم احساس بهتری داشته باشید و هم در تمام جنبه‌ های زندگی‌ خود بهتر نتیجه بگیرید.

سلامت و زیبایی ایران کیش کالا
IKKala.ir

 

فروشگاه ایران کیش کالا تنها نمایندگی رسمی سرم لاغری تالیکا اصل Talika و ژل لاغری سه روزه فلفل چای سبز زنجبیل و ژل لاغری ماکاس اسلیمینگ macas اصل و ژل لاغری بلیتا ساخت ایران و ژل لاغری فوری سوماتلین توتال بادی Total Body و ژل لاغری سه روزه 3 days اصل و کرم لاغری سینره ساخت ایران می باشد که جهت سفارش و خرید کرم لاغری مورد نظر خود می توانید با همکارانمان در واحد فروش فروشگاه ایران کیش کالا تماس حاصل فرمایید:

تلفن تماس:
لوسیون ماساژ لاغری ناکی اصل
ژل لاغری چربی سوز شکم پهلو ناکی
خرید بهترین کرم فرم دهنده بدن فوری
بهترین کرم فرم دهنده بدن فوری با مجوز بهداشت
مرکز خرید ژل لاغری سوماتولین توتال بادی اصل ایتالیا
مرکز خرید ژل لاغری سوماتولین توتال بادی اصل ایتالیا
کرم چربی سوز لاغری جلبک دریایی والنسی valensey
کرم چربی سوز لاغری جلبک دریایی والنسی valensey
بهترین کرم لاغری و ترک شکم بعد زایمان
بهترین کرم لاغری و ترک شکم بعد زایمان
ژل لاغری 3 روزه قوق العاده قوی
ژل لاغری 3 روزه قوق العاده قوی
کرم فرم دهنده بدن ليراک سری Body Slim
خرید کرم فرم دهنده بدن ليراک سری Body Slim

لینک خرید محصول


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/ikkalair/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *